Dijital Baskı

RENKLİ FOTOKOPİ - RENKLİ ÇIKTI

05
Renkli fotokopi ve renkli çıktı yazılı ya da basılı bir sayfanın, ışık ve kimyasal yöntemlerle kısa sürede çıkarılan kopyası ve bu tür kopya çıkarma işini anlatır.

Küçülterek (ya da büyülterek) ve renkli olarak çekim yapan ya da yırtılıp yapıştırılmış, buruş buruş bir orijinalden, çok daha düzgün kopyalar elde edilebilir.

BRANDA BASKI

01
Branda Baskı

Branda PVC ( Polivinil klorür ) esaslı bir malzemedir. Türkiye' de branda ( vinyl ) çok uzun yıllardır, yaklaşık 40 yıldır kullanılmaktadır. Digital baskı sektörü oluşmadan önce yerli üretim brandalar çadır, tente gibi alanların yapımında kullanılırdı. Yerli brandaları 25 yıl önce (20.01.2009) üzerine folyo kesimden yazılar yapıştırılarak , afiş olarak kullanmaya başlayan reklam söktörü bugünlerde brandayı digital baskının vazgeçilmez ürünü olarak kullanıyor. Branda - vinil sağlamlığından dolayı bir çok alanda tercih edilmektedir.

Kullanım Alanları

Branda, vinil gerek kalite, gerekse fiyatı acısından cazip kar bir üründür. Bu sebepten dolayı kullanım alanı çok fazladır. Biz bunların birkaçından bahsedersek benzin istasyonları, mağazalar, restaurantlar, inşaat firmaları gibi alanlardır.

Branda Baskısının Ömrü

Branda, Vinyl baskının ömrü kullanılan branda ( vinil ) ile eş değerlidir. Malum tüm piyasalara ciddi bir rakip olarak giren Çin,reklam sektörünede girmiş ve uygun fiyatlı ürünler piyasaya sürmüştür. Bu ürünlerin fiyatları uygun olunca kaliteleride doğru orantılı olarak düşmüştür. Çin ürünleri kullanıldığında Brandanız max iki yıllık bir süre size hizmet verebilir. Avrupa Vinyl kullandığınızda bu süre 7 yıla kadar uzayabilir.

FOLYO BASKI

02
Folyo PVC ( Polivinil klorür) esaslı bir malzemedir. Türkiye' de folyo, reklam sektöründe 25 yılı aşkın bir süredir kullanılmaktadır. Adhesive Glossy Vinyl olarak bilinen Yapışkanlı Folyo ( Vinyl ) vitrinlerdeki yerini, indirim sloganlarının yazımında kullanıldığında almıştır. Folyo Reklam sektörünün vazgeçilmezi olmaya o yıllarda başlamış ve geniş yalpazesi ile bu günlere dek gelmiştir. Folyo ( Vinil ) sektöre girdikten sonra tabelacıların bir numaralı malzemesi olmuştur ve halen daha yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.

Kesim Ploterlarında folyo istenildiği şekilde işlendiğinden dolayı Yazılar, Rakamlar, Şekiller, Desenler v.s çok rahatlıkla üretilmektedir. Bu sebepten digital baskı sektöre girmeden önce folyo kesim ile tüm reklam ihtiyaçları çözülmekteydi. Fotoğraf baskıları o dönemde yapımı mümkün değildi ancak illustration tekniği ile vektörel çizimler yaparak resimler oluşturuluyor ve müşteriler tarafından da kabul görüyordu. Folyo Vinyl hem kullanım alanları açısından hemde renk alternatifleri açısından çok geniş bir yelpazeye sahiptir.

Kullanım Alanları

- Bina Cephe Giydirme / Bina Cephe Kaplama,
- Araç Giydirme / Araç Kaplama,
- Cam Giydirme / Cam Sıvama,
- Fuar Standları,
- Pleksi Malzeme,
- Polikarbon Malzeme,
- Folyo Kaplama
- Folyo Araç Kaplama
- Düz Yüzeyli Reklam Panoları gelmektedir.

Folyo Kesim

Folyo arkası yapışkanlı çok çeşitli renkleri olan kesime elverişli malzeme çeşididir;
Bu ürün genellikle vitrin yazılarında afişlerde vb. yerlerde kullanılır.
Bu üründen faydalanmak isteyen kişinin işini vektörsel olarak getirmesi zaman bakımından fayda sağlar.
İş Vektörsel olmadığı takdirde çalışma bedeli uygulanır.
Kesim genişliği 118 cm den fazla olan görseller parçalı olarak uygulanır.

ONE WAY VISION BASKI

03


One Way Vision (Delikli Folyo), Binaların Cam yüzeylerine yapılan reklam uygulamasıdır.
One Way Vision (Delikli Folyo) terimi halk arasında Delikli Folyo olarakta kullanılır.

MESH BASKI

04
Mesh Baskı One Way Vision (Delikli Folyo) diye isimlendirilen yapışkanlı PVC ile yapılır. Bu yapışkanlı PVC One Way Vision (Delikli Folyo)’un kalınlığı 0.15 – 0.2mm. aralığındadır. One Way Vision (Delikli Folyo)'un delikli olmasının sebebi camın içinden bakıldığında dışarıyı sanki sticker yokmuş gibi görünmesidir.

BAS KES

05
Dijital baskı makinalarında basılan ürünlerin, yine aynı makinada veya optik okuyuculu folyo kesim makinalarında sadece ürün kalacak şekilde etrafındaki fazlalıkların (dekupe) kesilme işlemidir.
 
Baskes sistemi Daha çok ufak ölçülü az edetli etiket tarzı ürünler için tercih edilsede. Büyük ölçüler içinde bu sistem kullanılmaktadır. Kısaca Baskesin kullanım alanını sınırlayamayız.

Evet baskesi hem iç hem dış mekanda kullanabilirsiniz.

Downloadhttp://bigtheme.net/joomla Joomla Templates
Icon ÜRÜN SİPARİŞLERİNDE
ADRESE TESLİMAT
Icon PROJE ÇALIŞMALARINDA
HIZLI GERİ DÖNÜŞ
Icon ÜRÜNLER HAKKINDA
YARDIM GARANTİSİ
Icon ÖNERİ VE FİKİRLERİNİZDE
MÜŞTERİ DESTEĞİ