Açık Hava Reklamcılığı

IŞIKLI TABELA

01
Işıklı tabela tanımı genel bir katagoridir. İçinde ışık kaynağı bulunan, bu güne kadar yapılmış tüm tabela çeşitlerini kapsar. Ama ışıklı tabela denince en çok akla gelen çeşitleri pleksi ve polikarbon düz ışıklı tabelalardır. Bu tabelaların, içerisinde alüminyum veya demir profilden yapılma bir iskelet, bu iskelet etrafında da 12cm'lik oluklu alüminyum profil bulunur.

Işıklı Tabela Ön yüzeyde, ışık geçiren pleksi (pleksiglas,akrilik) veya polikarbon levhalar; arka yüzeyde, ışığı yansıtması için alüminyum gofrajlı levha bulunur. Aydınlatma olarakta floresans lambalar kullanılır.

Müşterinin isteğine göre, firmasının logo ve yazılarını, folyo kesim yazı yada dijital baskı uygulaması yapılarak tabelaya yerleştirelebilir.

IŞIKSIZ TABELA

02
Işıksız tabela, herhangi bir yerde görebileceğimiz normal tabeladır. Günışığında görülebilmekte, karanlık ortamlarda ışık kaynağı olmadığından okunmamaktadır.

Her türlü ortamda tabelanın görülmesine ihtiyaç duyulmaması durumunda tercih edilebilmektedir.

Normal tabela üzerine vinil veya branda baskı uygulanmaktadır.

GERME TABELA

03
Germe tabela, dijital baskı yöntemi ile basılan branda'nın, profil şaseye dört bir yandan gerilerek, daha önceden hazırlanmış olan alüminyum kasa üzerine kapatılmasıyla elde edilen bir tür tabela çeşididir.

En çok kullanılan tabela çeşididir. Fiyatının Ekonomik olması bunda en büyük etkenlerden biridir.

Ekonomik, kullanışlı ve acil bir tabela ihtiyacınız varsa, önerimiz germe tabeladır.

TOTEM TABELA

04
Totem tabela, işyerinin önlerine dikilen ve değişik yönlerden görülmesini sağlayan bir tabeladır. Temel olarak yere monte edilerek konumlandırılır.Genellikle iki yöndende görülecek şekilde çift taraflıdır fakat istenildiğinde 3 veya 4 cepheli olarakta üretimi yapılabilir. Totemin avantajı, yüksekliği ve yola yakın konumlandırılması sebebiyle uzak mesafedenden görülebilmesidir.

Totem yaptıracak firmaların dikkat etmesi gerekenler:

1-) Totem tabela'yı konumlandıracak yeri doğru seçmekdir.Totemin konumlanacağı yere göre totemin uzunluğu, büyüklüğü ve küçüklüğü daha iyi belirenip, imalatı o ölçülere uygun yapılmalıdır.

2-) Totem tabela'nın monte edileği yerin beton dökülerek güçlendirilmesi gereklidir.

3-) Totemin rüzgar ve fırtınalı havalarda yıkılmaması için iskeletinde dayanıklı ve yeterli malzeme kullnılması gerekmektedir.

Totemler alüminyum oyma, vinil germe, pleksiglas ve polikarbon ve hatta neon çubukları kullanılarak yapılabilmektedir.

AYNA PLEKSİ TABELA

05
Özellikle son yıllarda kullanımı çoğalan Aynalı Akrilik Tabela çok değişik amaçlı kullanımı ile öne çıkan değişik bir malzeme olarak reklam ürünleri arasında yerini almıştır.

Cam aynaya göre çok hafiftir. Kırılmazlık ve lazerde şekillendirme özelliği ile ciddi bir alternatif durumundadır.

KUTU HARF TABELA

06
Kutu harf tabelalar çok çeşitli malzemelerle üretilen, firmaların isim ve logolarını Router ve Lazer olarak bilinen cihazlarla keserek harf şekline getirilen uygulamalardır. İç ve dış mekânlarda ışıklı ve ışıksız şekillerde kullanılmaktadır.

Bu tür çalışmalar zarif ve ilgi çekici oldukları için özellikle alışveriş merkezleri gibi kapalı ortamlarda daha çok tercih edilmektedirler.

KROM HARF TABELA

07
Günümüzün en görsel en modern ve en nezih tabela modelidir. Uzun ömürlü kullanıma göre dizayn edilmiştir. Kutu harf yapımında kullanılan malzemeler; Krom, Gold krom, alüminyum ve pleksi glassdır. Bu malzemeler her türlü hava şartına uzun ömürlü dayanıklıdır.

Krom metallerin arasında dış etkenlere en dayanıklı ve paslanmaz bir malzemedir. Krom aynı zamanda sert ve yüzeyi ayna gibi parlak olduğundan bir çok dekor işindede kullanılır.

Kutu harf yapımı başlandığında en gözde seçenek olan krom kutu harf, tamamen el işciliği ile yapılan bir tabela ürünüdür. Sizin için ışıklı veya ışıksız en iyi kutu harfleri üretiyoruz.

KAYAN YAZI

08
Müşterilerin dikkatlerini çekmek için tasarlanmış yazı şeklinde hareket eden görsel sistemlerdir. Reklam, ilan, tanıtım, indirim ve özel amaçlarınız için kullanabileceğiniz çeşitli boyut, renk ve özelliklerdeki kayan yazılardır.

Restaurantlar, hoteller, fuarlar, taşıma şirketleri ve elektronik dükkanlarında olmak üzere bir çok alanda kullanılabilir. Çalışanların kullanması için minik halde üretimi de mevcuttur.

Elektronik kayan yazı nın afiş ve posterlerden daha çok dikkat çektiği psikolojik olarak kanıtlanmıştır.

ARAÇ GİYDİRME

09
Televizyon, Radyo, Gazete, Dergi, Billboardlar, Tabelalar, Yönlendirme Levhaları, Totemler, El ilanları, v.s. bu reklamların hepsinin yeri farklıdır. Ancak Araç üzerindeki Reklam sizinde taktir edeceğiniz gibi sürekli Gezer ve farklı farklı yerlerde reklamınızı tanıtır. Bu reklamın en etkili ve en ucuz yöntemlerinden bir tanesidir. Firma Araçları olup Araç Reklamı yaptırmayanların sayısı gün geçtikçe azalmaktadır.
 
Araç Giydirme İçin Yasal İzinler

Araç Giydirme ( Araç üstü reklam ) Araç Kaplama işlemini yaptırmak istiyorsanız öncesinden Yasal izin almanız gerekmektedir. Bu izin nereden ve nasıl alınıyor tek tek anlatalım. Öncelikle Araç Kaplama ( Araç üstü reklam ) işleminizi sanal ortamda yani Bilgisayar ortamında tasarlatmanız gerekmektedir. Aracınızın üzerine uygulamayı düşündüğünüz logonuzu, iletişim bilgilerinizi, ürün resimlerinizi, sloganlarınızı v.s. gibi görsellerinizi Araç Giydirme ( Araç üstü reklam ) Araç Kaplama işinde profesyonel bir firmaya bilgisayar ortamında uygulattırmalısınız. A4 ( Dosya kağıdı ) üzerine renkli çıktı aldıktan sonra, Bağlı bulunduğunuz İlçenin Belediyesine gidip Reklam vergisini yatırmalısınız. Ödeyeceğiniz bu vergi bir yıllık olup her yıl tekrardan ödemeniz gerekmektedir. Belediye'ye ödeyeceğiniz vergi Aracınızın üzerine uyguladığınız reklamın m2 si kadardır. Örneğin Aracınızın sadece kapılarına firma logosunu uygulamak istiyorsunuz kapı üzerine 50cm. x 30cm. ölçüsünde bir logo uyguladığımızı düşünelim, iki kapı olduğundan dolayı toplamda 0,3m2 yi kaplamaktadır. m2 sinin 15YTL olduğunu varsayarsanız ( bu vergiler her belediyede farklılık gösterecektir) 4,5YTL ödeyeceksiniz demektir. Belediyelerde m2 altı işler genelde 1m2 gibi kabul edilip öyle vergilendirilir. Araç Giydirme, Kaplama ( Araç üstü reklam ) işinin hakkını verip komple giydirme yaparsanız, örneğin 17m2 lik bir araç giydirdiniz, 17m2 x 15YTL den : 255YTL Belediye' ye vergi ödemiş olacaksınız. Bu sırada Renkli çıktıyı almamızdaki sebep Araç Giydirme ve Araç Kaplama ( Araç üstü reklam ) işleminin ne kadarında reklam bulunduğunun ispatı olacak olmasıdır. Bu renkli çıktıyı sizden hem belediye hem de araç muayene istasyonu isteyecektir.Ödediğiniz vergiye istinaden aldığınız makbuzu dosyanıza yerleştiriniz. Bu evrakların hepsi sizden istenecektir. Dosyanızda hem Renkli çıktınız hemde Belediyeden almış olduğunuz ödendi makbuzu bulunmaktadır.

Aracınızın Reklam giydirilmiş Renkli çıktısını Araç Muayene istasyonuna götürüp bir görevliye göstermeniz ve bu çalışmanın yasaya uygun olup olmadığını öğrenmeniz yararınıza olacaktır.

Downloadhttp://bigtheme.net/joomla Joomla Templates
Icon ÜRÜN SİPARİŞLERİNDE
ADRESE TESLİMAT
Icon PROJE ÇALIŞMALARINDA
HIZLI GERİ DÖNÜŞ
Icon ÜRÜNLER HAKKINDA
YARDIM GARANTİSİ
Icon ÖNERİ VE FİKİRLERİNİZDE
MÜŞTERİ DESTEĞİ